Lektura odpowiednich książek i zastosowanie ich w praktyce to idealna propozycja dla tych, którzy chcą uzyskać wgląd we własną praktykę duchową.

Magia i czary to starożytne formy duchowych praktyk, występujące w wielu kulturach na całym świecie. Wiążą się z używaniem rozmaitych zaklęć, uroków, symboli i rytuałów. Stale poszerzająca się oferta wydawnicza książek z zakresu ezoteryki obejmuje szeroki zakres tematów, od podstawowych koncepcji do zaawansowanych technik magicznych. Książki „Luminarium”, „Magia w słoiku” czy „Księga seansów” to idealne propozycje dla tych, którzy mają ochotę poszerzyć wiedzę magiczną lub też po raz pierwszy się z nią zmierzyć, zmienić swój sposób patrzenia na otaczający świat, dotknąć zjawisk nadprzyrodzonych i postawić na rozwój duchowy. Dla miłośników magii i belestrystyki natomiast znakomitą lekturą jest trylogia „Gołoborze” napisana przez praktykującą czarownicę, osadzona w świecie magii słowiańskiej.

Ilustrowany przewodnik „Luminarium” to bogate źródło kreatywnych sposobów na uważne, pełne mocy życie, oparte na zrozumieniu i pewności siebie. Autorka, Kate Scelsa, ujęła go w formę swego rodzaju mapy, której ścieżki prowadzą do większej pewności siebie i gotowości do realizowania marzeń. Zawiera konkretne narzędzia i porady w takich dziedzinach, jak tarot, astrologia, praca z energią i wielu innych, które pozwalają na lepsze zrozumienie naszej relacji z energią, pozwalają skutecznie walczyć ze stresem, przeciwdziałać powstawaniu fałszywych narracji i rozwijać głęboką i zrównoważoną relację ze sobą.

Współcześni wiccanie oraz inni wyznawcy nurtów neopogańskich obchodzą osiem sabatów tworzących Koło Roku, z których każdy związany jest z ważnym punktem zwrotnym w trakcie rocznej podróży. Osiem książek z serii Sabaty dostarcza wiedzy o tym, jak skupić się na duchowych aspektach świąt Koła Roku, jak uczcić swój własny, wciąż trwający duchowy wzrost oraz w jaki sposób dostroić się do energetycznych cyklów przyrody i działać w zgodzie z naturalnymi przypływami i odpływami. Poszczególne tomy zawierają konkretne rytuały, medytacje, wróżby, receptury, a także opisują stare i nowe praktyki wykorzystywane w trakcie sezonowych obrzędów, zgodnych z rytmem natury i Kołem Roku.

Na serię składają się:

Ostara równonoc wiosenna, 20-21 marca

Beltane 30 kwietnia - 1 maja

Litha letnie przesilenie, 21-22 czerwca

Lammas 1 sierpnia

Mabon równonoc jesienna, 22-23 września

Samhain 31 października - 1 listopada

Yule zimowe przesilenie, 21-22 grudnia

Imbolc 1 lutego

Magia w słoiku” to księga zaklęć, ćwiczeń i praktyk, opisująca sposoby wybierania i wypełniania pojemników z wykorzystaniem europejskiej magii ludowej i współczesnych czarów. Stanowi źródło wiedzy na temat pracy z magicznymi słoikami, torebkami, saszetkami, puszkami i woreczkami. Zawiera ponad sto praktycznych zaklęć oraz wskazówki, co zrobić, gdy zaklęcie się cofnie lub nie zadziała.

Natomiast „Księga seansów” to przewodnik dla wszystkich, których pasjonuje zagadnienie komunikowania się ze światem duchów. Claire Goodchild zabiera czytelników w podróż przez historyczny krajobraz spirytyzmu i prowadzi przez bezpieczne praktyki łączenia się z drugą stroną. W jasny i sugestywny sposób przedstawia obszerną historię seansów, a także oferuje przewodnik po dostępie do świata duchów i obcowaniu z nim. Dostarcza cennych drogowskazów do osobistej mitologii, ujawnionej w naszym świadomym i nieświadomym życiu.

„Gołoborze” Aleksandry Seligi to porywająca trylogia, której akcja rozgrywa się na Łysej Górze, w legendarnym miejscu spotkań czarownic. W tej niezwykłej, przesiąkniętej słowiańszczyzną serii odnajdziemy zarówno elementy słowiańskiej historii i mitologii, jak i trzymającą w napięciu, znakomitą literacką intrygę.

„Gołoborze” rozpoczyna się w 1137 roku, w którym na Łysej Górze, w miejscu legendarnego sanktuarium Bogini Leli i jej synów, Lela i Polela, zostaje wybudowane opactwo Świętego Krzyża. Odtąd kapłanów Starych Bogów za odprawianie pogańskich rytuałów będą czekać okrutne kary. Nawojka, zielarka i uzdrowicielka, czarownica z babki prababki, jako pierwsza ma odwagę przeciwstawić się nowo przybyłym. O pierwszym tomie „Gołoborza” zatytułowanym „Panna.Gołoborze” Slavic Book napisała:

Wiecie, co będę musiała zrobić przez tę książkę?! Poprawić wpis o dziesięciu najlepszych slavic bookach wszech czasów… Tak że wiecie, co to znaczy: Panna. Gołoborze – to lektura obowiązkowa.

W drugim tomie „Matka. Gołoborze” autorka przenosi nas do 1422 roku. Jest to okres panowania Władysława Jagiełły, czasy wojen polsko-krzyżackich. W późnośredniowiecznym zamku w Mokrsku mieszka bogata szlachcianka Brygida z córką Barbarą. Jej mąż Henryk to dużo starszy, zasłużony w walce rycerz. W obliczu nadchodzącej wojny Brygida decyzją męża udaje się na długie rekolekcje do Opactwa na Świętym Krzyżu, aby wymodlić syna, którego pragnie jej mąż. Będzie musiała zrozumieć los, jaki przypadł jej w udziale a także jej niepokornej córce.

Gołoborze. Matka przenosi nas w magiczny świat słowiańskich legend i średniowiecznych zamczysk. Ale to nie wszystko! Matka to także historia o sile, miłości i przeznaczeniu kobiet, które w czasach dominacji mężczyzn i nowej religii odkrywają w sobie pradawną moc. Przygotujcie się na fascynującą podróż w przeszłość, pełną magii, emocji i niezapomnianych chwil. ticket_to_another_world

Natomiast akcja ostatniego tomu rozgrywa się we współczesności. Wielka Nawojka z Łazów, kapłanka Starych Bogów i zaciekła obrończyni rodzimej wiary, staje się starą, nieco zrzędliwą babą. Nie jest już nawet Nawojką, a Dobromiłą, nie chce jej się wojować i ginąć w obronie Starej Wiary. Teraz lubi coś ugotować, zjeść, popatrzeć na rozległe stoki Gór Świętokrzyskich. Obiecuje sobie nie mieszać się więcej w sprawy Bogów. Los ma jednak wobec niej inne plany.

"Starucha. Gołoborze” jest finałową odsłoną niezwykłej trylogii, która przenosi nas w magiczny, przesiąknięty słowiańskością świat, gdzie granice między przeszłością a teraźniejszością zacierają się w zadziwiający sposób.

Przygotuj się na podróż, w której stara wiara i słowiańska mitologia splatają się z losami bohaterów w opowieści, gdzie koniec jest początkiem, a przeszłość nieustannie ożywa w chwili obecnej.

"Starucha. Gołoborze" to nie tylko pożegnanie z ukochanymi postaciami, ale również zaproszenie do świata, w którym Słowiańscy Bogowie nie przestają kształtować losów ludzi. Przeczytaj i pozwól, by ta epicka historia przeniosła Cię tam, gdzie magia i rzeczywistość przeplatają się w niezapomniany sposób. - Paranormalia

Książki: Luminarium, seria Sabaty, Magia w słoiku, Księga seansów oraz trylogia Gołoborze zostały wydane przez Wydawnictwo Kobiece i są dostępne w księgarni taniaksiazka.pl:

https://www.taniaksiazka.pl/ksiazki-o-magii-i-czarach-c-14141_14251_14255.html