Benedict Cumberbatch wcielił się w tytułową rolę w serialu "Sherlock". Pierwszy sezon został wyemitowany w stacji BBC w 2010 roku i natychmiast stał się hitem. Przygody Sherlocka Holmesa i dr Watsona śledziły miliony widzów, a kariery aktorów wcielających się w główne role w serialu (Cumberbatcha i Martina Freemana) nabrały tempa.

Benedict Cumberbatch znów zagra detektywa?

Zadowolony z sukcesu produkcji Mart Gattis przyznał, że od dawna marzy o kinowej wersji przygód słynnego detektywa. Nie jest to jednak łatwe, a problemem nie są środki finansowe, ale napięte grafiki aktorów.

"Film wydaje się oczywistą kontynuacją po zakończeniu serialu. Ludzie myślą jednak, że mam magiczną różdżkę. Niewiarygodnie trudnym jest zebranie aktorów razem i nakręcenie filmu" — powiedział Mark Gatiss w rozmowie z portalem Deadline.

Polecamy również: Kim był Artur Conan Doyle, który stworzył postać Sherlocka Holmesa?

Benedict Cumberbatch odznaczony przez królową Elżbietę

Benedict Cumberbatch to 47-letni brytyjski aktor, który stał się gwiazdą po premierze serialu "Sherlock". Ukończył studia na University of Manchester i w London Academy of Music and Dramatic Art, a decyzją królowej Elżbiety w 2015 roku został Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w dziedzinie sztuki aktorskiej. Zna sześć języków, w tym japoński i grecki.

Od premiery serialu aktor jest bardzo zajęty. Nie tylko gra w różnych produkcjach, ale i od 2018 roku jest Prezydentem Londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuk Dramatycznych.

"Chcielibyśmy zrobić film fabularny, ale zebranie wszystkich razem jest niewiarygodnie trudne. Jeśli chcecie jakichś bardziej konkretnych odpowiedzi, musicie pytać Benedicta i Martina" — podsumował Mark Gatiss.

Polecamy również: Jak dobrze znasz kultowe krymianały? 18/20 to wyzwanie nawet dla Sherlocka