Wojciech Bojakowski pracuje w TVN od 2007 r. Zaczynał w portalu tvn24.pl, później przygotowywał materiały do programów "Czarno na białym", "Polska i Świat" TVN24 oraz reportaże dla "Superwizjera" TVN. Od 2015 r. kieruje w "Faktach" zespołem, który relacjonuje wydarzenia z różnych zakątków świata.

Ostatnio dziennikarz jest coraz rzadziej obecny na wizji. Jak przypominają Wirtualne Media, jego ostatni materiał na portalu tvn24.pl pochodzi z 26 stycznia br., poprzedni z 11 września ub.r. Oba dotyczą nielegalnych składowisk odpadów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co mówią "na korytarzach TVN"

Najprawdopodobniej zespół Bojanowskiego przestał już istnieć. Tak powiedzieli Wirtualnym Mediom pracownicy TVN, którzy woleli zachować anonimowość. Nikt nie zna szczegółów. Dziennikarze TVN24 nie wiedzą, czym Bojanowski będzie się zajmował bez swojego zespołu. Podobno czasami pojawia się w firmie, ale najczęściej pracuje zdalnie.

Przełożoną dziennikarza została Beata Biel, head of digital premium unit w TVN24. Wcześniej podlegał bezpośrednio Michałowi Samulowi, redaktorowi naczelnemu TVN24 i "Faktów" TVN. "Na korytarzach TVN mówi się, że Bojanowski dostał polecenie zwolnienia menadżerskiego gabinetu" — piszą Wirtualne Media. Członków zespołu, a nawet sprzęt, z którego korzystali, przeniesiono podobno do innych redakcji.

Na stronie internetowej "Faktów" poświęconej Bojanowskiemu wciąż widnieje informacja, że jest on szefem Zespołu Projektów Specjalnych. Wysłaliśmy do stacji TVN pytanie o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.